sobota, 21 kwietnia 2018

Pijarski Telefon Powołaniowy

Niedziela Dobrego Pasterza i początek kolejnego Tygodnia Modlitw o Powołania to doskonały czas, by zainteresować Was nowym pomysłem Pijarskiego Duszpasterstwa Powołań. Obok m.in. Duchowej Adopcji Maturzysty i akcji pod nazwą pijarplus.pl  rozpoczynamy projekt zatytułowany Pijarski Telefon Powołaniowy. O co w nim chodzi?  Oddajmy głos koordynatorowi akcji o. Piotrowi Reckiemu - duszpasterzowi powołań z Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. 

-  Pijarzy to wspólnota zakonna kapłanów i braci powołana do pracy wśród młodych. Nasz czwarty ślub zakonny: ślub szczególnej troski o wychowanie dzieci i młodzieży nie pozwala nam na ograniczanie się w tej misji tylko do pracy w naszych pijarskich szkołach czy parafiach. Oprócz edukacji i wychowania chcemy także towarzyszyć młodym w rozeznawaniu ich życiowego powołania. Czynimy to wprawdzie od lat, ale teraz chcemy trafić z naszą propozycją także do tych, którzy nie są związani w żaden sposób z naszym pijarskim środowiskiem. Uruchamiamy specjalny telefon. Każdy, kto rozeznaje swoje powołanie i szuka dla siebie drogi pokrywającej się z wolą Bożą, może do nas zadzwonić i zwyczajnie o tym opowiedzieć. Może podzielić się swoimi wątpliwościami, porozmawiać, poprosić o modlitwę.

Dziś wielu młodych z tematem rozeznawania pozostaje samych. Wielu nie ma odwagi porozmawiać o tym z rodzicami, wielu z różnych powodów nie może podzielić się swoimi wątpliwościami z katechetą czy wychowawcą, a wyjawienie swoich głęboko ukrytych w sercu pragnień kolegom czy rówieśnikom grozi nie tylko niezrozumieniem, ale czasem nawet wyśmianiem. Między innymi z myślą o takich osobach startujemy właśnie z tym pomysłem i jesteśmy pewni, że osób zainteresowanych tematem rozeznawania życiowego powołania i chcących skorzystać z naszej pomocy nie zabraknie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz