wtorek, 5 grudnia 2017

Rekolekcje powołaniowe w pijarskim seminarium

W niedzielę 3 grudnia br.  zakończyły się ostatnie z serii zaplanowanych na ten rok kalendarzowy Pijarskie Rekolekcje Powołaniowe. 

W naszym pijarskim seminarium w Krakowie gościliśmy dziewięciu studentów. Dla większości z nich było to kolejne już spotkanie z pijarami. Wierzymy, że nie ostatnie. Poniżej dwie krótkie refleksje uczestników i mała fotogaleria. 

     Na rekolekcjach u ojców pijarów jestem dopiero po raz trzeci. Lubię tu przyjeżdżać, bo panuje tu miła, braterska atmosfera. Wcześniej byłem na rekolekcjach o modlitwie i o Słowie Bożym. Kiedy więc otrzymałem zaproszenie na rekolekcje o spowiedzi, nawet długo się nie zastanawiałem.  Wiedziałem, że takie rekolekcje mogą mi tylko pomóc (…).

          Na co dzień studiuję i pracuję i nie mam za wiele okazji do tego, żeby się jakoś zatrzymać i np. więcej pomodlić. Tutaj jest na to dużo czasu. Tutaj w ogóle czas płynie inaczej. Czas adoracji w ciszy i modlitwy tekstem o nawróceniu Zacheusza był dla mnie niesamowity. Już nawet zrobiłem sobie postanowienie na adwent, że będę częściej chodził na adorację.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz