środa, 31 maja 2017

O rekolekcjach powołaniowych w Rzeszowie słów kilka...


Dwunastu licealistów i studentów wzięło udział w kolejnych rekolekcjach powołaniowych, jakie w dniach 26 – 28 maja br. odbywały się w naszym pijarskim nowicjacie w Rzeszowie. Tematem rekolekcyjnych zamyśleń było Słowo Boże. Wspólnie z uczestnikami zastanawialiśmy się nad tym, dlaczego Słowo Boże jest dla nas tak ważne i co zrobić, by coraz bardziej ożywiać nim naszą codzienną modlitwę. 


Można by o tym rekolekcyjnym czasie pisać wiele, ale oddajmy głos samym uczestnikom: 


Na rekolekcjach o powołaniu byłem pierwszy raz. Jestem bardzo mile zaskoczony atmosferą, jaka przez te dni tam panowała w domu zakonnym u pijarów. Poznałem plan dnia i posługi ojców pijarów. Zdobyłem sporo nowych doświadczeń (wspólne modlitwy we wspólnocie, życzliwość ze strony uczestników, wielkie zaangażowanie ze strony nowicjuszy w pomocy przy posiłkach, modlitwie). Ojciec rekolekcjonista, który prowadził te rekolekcje, w konferencjach dał nam dużo do myślenia. Zachęcał do ożywiania swojej modlitwy i do tego, by zastanowić się nad swoją życiową drogą. 

Bardzo mile wspominam ten czas, chciałbym jeszcze kiedyś tam powrócić. Szczerze polecam takie rekolekcje każdemu, kto nigdy na takich nie był. Niech zaryzykuje jak ja, na pewno nie pożałuje. (Piotr)

Wcale nie miałem ochoty jechać do Rzeszowa. Uległem trochę namowom Ojca i pojechałem. I muszę przyznać, że nie żałuję. Taki czas modlitwy, skupienia był mi bardzo potrzebny. Po tegorocznej maturze miałem potrzebę naładowania duchowych baterii a ojcowie pijarzy mi to umożliwili. Jestem za to bardzo wdzięczny. (Mateusz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz